Kibicujemy Adamowi
25 stycznia 2018
Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików 2018 – Wyniki
20 lutego 2018

233cm Sylwestra Bednarka i minimum na Halowe Mistrzostwa Świata

W czeskim Trincu, odbył się mityng Beskydská laťka 2018, w którym startowała nasza dwójka skoczków wzwyż, Aleksandra Nowakowska i Sylwester Bednarek.


Nasza zawodniczka w minioną niedzielę w startowała w Spale gdzie skoczyła 180cm. trzy dni później konkurs w Trincu zakończyła na wysokości 175cm. To był jej drugi start w tym sezonie halowym. Aleksandra aktualnie jest w okresie ciężkiego treningu przygotowującego ją do Mistrzostw Polski który odbędzie się w połowie lutego w Toruniu.


Sylwester Bednarek z mityngu na mityng skacze coraz wyżej. W sobotę w czeskim miasteczku Hustopeče zajął drugie miejsce skacząc na wysokość 231cm. Trzy dni później startuje w kolejnej czeskiej miejscowości, Trzyńcu gdzie tak że zajmuje drugie miejsce ale dokłada 2 centymetry które dają mu minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. Z rezultatem 2.33 Polak jest drugi w światowych tabelach. Nasz zawodnik ustępuje w nich tylko zwycięzcy z Trzyńca i Hustopeče Daniłowi Łysienko który dziś skoczył 235 a w sobotę 237cm.