Słynne rekordy bokserskie.
9 grudnia 2020
Życzenia :)
21 grudnia 2020

Lekkoatletyka na kuponach.

Lekkoatletyka na kuponach

Zakłady bukmacherskie to nie tylko piłka nożna, siatkówka czy boks. Coś dla siebie znajdą tam również kibice lekkoatletyki – zarówno w sezonie letnim, jak i halowym wielu legalnych bukmacherów udostępnia graczom zakłady na największe imprezy i mityngi. Jakie dokładnie zakłady na lekkoatletykę i gdzie można obstawiać?

Lekkoatletyka od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kibiców. Poszczególnie konkurencje lekkoatletyczne są jedną z największych atrakcji każdych kolejnych igrzysk olimpijskich. Mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, zarówno odbywające się w sezonie letnim na otwartych stadionach, jak i zimą w halach, są transmitowane w telewizji i chętnie oglądane przez kibiców. Cyklicznie organizowane są prestiżowe zawody Diamentowej Ligi oraz inne pomniejsze mityngi, które świadczą o tym, jak popularna jest lekkoatletyka (zobacz aktualności klubowe i osiągnięcia) . Potwierdza to również oferta wielu legalnych bukmacherów, którzy w sezonie letnim (od maja do września) i zimowym (od stycznia do marca) przygotowują zakłady wzajemne na lekkoatletykę.

Lekkoatletyka u legalnych bukmacherów – rodzaje zakładów

U legalnych bukmacherów spotyka się trzy rodzaje zakładów wzajemnych na lekkoatletykę:

  • zwycięzca danej konkurencji lub miejsce na podium
  • pojedynek H2H (wskazanie, który ze sportowców okaże się lepszy w danej konkurencji)
  • zakłady specjalne (czy dany zawodnik awansuje do finałów, jaki będzie wynik w finale, czy padnie rekord świata).

Eksperci twierdzą, że największe szanse na wygraną w zakładach wzajemnych na lekkoatletykę daje typowanie wyników dyscyplin technicznych, np. skoku w dal, pchnięcia kulą czy rzutu młotem. Zawodnicy mają w nich bowiem do dyspozycji kilka prób, więc zwycięstwo najlepszego w danym dniu jest bardziej prawdopodobne pod względem statystycznym.

Oczywiście przy typowaniu lekkoatletyki trzeba brać pod uwagę wiele różnych kwestii – aktualną formę danego sportowca, jego poprzednie wyniki, rangę zawodów, a nawet miejsce, w którym odbywa się impreza. Są bowiem np. bieżnie uznawane przez biegaczy za wyjątkowo szybkie, więc większe jest prawdopodobieństwo uzyskiwania tam rekordowych rezultatów.

Gdzie stawiać zakłady na lekkoatletykę?

Pozostaje jeszcze dowiedzieć się, gdzie konkretnie można typować zakłady wzajemne na lekkoatletykę. I tak np. licencjonowana firma bukmacherska TOTALbet jest oficjalnym partnerem PZLA i propaguje tę dyscyplinę m.in. poprzez szeroki wybór zakładów. W jej ofercie można znaleźć wyjątkowo rozbudowaną listę typów np. na halowe mistrzostwa Polski oraz freebet 50 zł za kod promocyjny. W legalnych zakładach Fortuna, PZBuk, LV BET, BETFAN czy eToto można typować wyniki największych lekkoatletycznych imprez, np. mistrzostw świata czy Europy. Z kolei firma bukmacherska STS, także działają na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów, ma w ofercie zakłady internetowe m.in. na mityngi Diamentowej Ligi, mityngi IAAF World Challenge oraz wiele pomniejszych imprez.

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa. Decydując się na rozpoczęcie przygody z typowaniem wyników lekkoatletyki warto przeanalizować, jakie bonusy na start – czyli rodzaj premii za założenie konta – przygotował dla nowych graczy konkretny bukmacher. Ich zawsze aktualną listę znaleźć można na specjalistycznych stronach. Informacyjnie najwyższy bonus bez depozytu ma Totalbet (50 zł), największy bonus bez ryzyka jest w Betclic (550 zł) a premia za depozyt jest z kolei w BETFAN (2331 zł). Dzięki temu można wybrać najkorzystniejszą ofertę, najlepiej dopasowaną do potrzeb.

Dla zainteresowanych polecamy także ofertę naszego klubu .

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie.