94. Mistrzostwa Polski – Kszczot mistrzem Polski na 1500m
28 lipca 2018
Adam Kszczot 3-krotnym Mistrzem Europy
11 sierpnia 2018

Weronika Kaźmierczak wicemistrzynią Polski

W miniony weekend, w Chorzowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w której nie mogło zabraknąć naszych młodych lekkoatletów. Nasz klub reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Weronika Kaźmierczak która zdobyła wicemistrzostwo Polski w skoku wzwyż, pisaliśmy o Niej podczas relacji z Mistrzostw Polski Seniorów gdzie rywalizowała ze starszymi o nawet 10 lat zawodniczkami.

Rudzki Klub Sportowy zajął w klasyfikacji medalowej wysokie 11 miejsce na 211 klubów, w którym zawodnicy zdobyli 47 punktów.

Poniżej szczegółowe wyniki naszych lekkoatletów:

2 miejsce Weronika Kaźmierczak w skoku wzwyż i tytuł wicemistrzyni polski 🥈 z wynikiem 170cm
6 miejsce Maciej Jończyk w biegu na 400 metrów przez płotki 56.63 rekord życiowy
6 miejsce Jakub Szkudlarek w biegu na 800 metrów - 1:55.09
7 miejsce Wiktoria Jędrzejczak w biegu na 3000 metrów - 10:35.01 rekord życiowy
8 miejsce Aleksandra Ozga w biegu na 100 metrów przez płotki - rekord życiowy 14.40
8 miejsce Patrycja Owczarek również w skoku wzwyż - 165cm - rekord życiowy
8 miejsce Malwina Plak w skoku o tyczce - 3.50m
9* miejsce Dawid Radomski w biegu 110 metrów przez płotki 14.89 rekord życiowy(zwycięstwo Finał B - 13 wynik)
11 miejsce kobieca sztafeta 4x100 metrów - 50.39
10 miejsce Maja Śmiałkowska w skoku o tyczce - 3.20m
13 miejsce Jakub Czyżewski w biegu na 3000 metrów - 9:26.34
22 miejsce Wiktoria Brych w biegu na 400 metrów przez płotki - 72.39
Julia Moszura w skoku wzwyż, niestety nie uzyskała kwalifikacyjnej wysokości

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom Rudzkiego Klubu Sportowego serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.