4 lipca 2017
Mateusz Borkowski czwarty na Mistrzostwach Europy U23
17 lipca 2017

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów U20 Toruń 2017 !!

Z trzema medalami wracają nasi reprezentanci. Srebro wywalczyła w skoku wzwyż Aleksandra Nowakowska rezultatem 180 cm , a brązowy na dystansie 400 m ( 48,18 ) Mateusz Rzeźniczak , który wraz z kolegami Aleksandrem Gibaszkiem , Kasprem Pietrzakiem , Pawłem Zajmą niespodziewanie wywalczyli brązowy krążek w biegu sztafetowym 4 x 400 m ( 3.22,48 ) . Ten medal był rekompensatą za planowany w sztafecie 4 x 100 m , gdzie nasi zwodnicy na ostatnią zmianę przybiegli na drugiej pozycji, ale niestety podczas zmiany pałeczka wylądowała na tartanie. Dzielnie na mistrzostwach walczyła Paulina Szablewska , która uzyskała w skoku w dal awans do finału rezultatem 556 cm , niestety w finale po skoku na odległość 540 ( 9 miejsce ) musiała zakończyć konkurs z powodu urazu pachwiny . Paulina przystąpiła z bólem i ograniczeniem ruchowym prawej nogi do konkursu trójskoku ale wywalczyła dzielnie do ostatniej próby w konkursie i osiągnęła 6 rezultat wynikiem 12,02 . Punty dla naszego klubu zdobywali jeszcze , Aleksandra Jakś na 400 m 8 miejsce w finale B ( 59,88 ) i Kasper Nowakowski 7 miejsce w finale B na 110 m ppł. ( 15,71 ) Gratulacje dla wszystkich !!!

u20.4x400_h
Dla Mateusza Rzeźniczaka i Aleksandry Nowakowskiej sezon się jeszcze nie kończy oboje wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoskim Grosseto .
Podopieczny Dominika Kopcia będzie reprezentował nasz kraj w składzie sztafety 4x400 m , Ola w konkursie skoku wzwyż !

Kibicujemy i życzmy jak najwyższych lokat !!