Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów U20 Toruń 2017 !!
10 lipca 2017
Brązowy medal Mateusza Rzeźniczaka – Mistrzostwa Europy U20
26 lipca 2017

Mateusz Borkowski czwarty na Mistrzostwach Europy U23

Mateusz Borkowski & trener Stanisław Jaszczak


Od czwartku 13 lipca przez kolejne cztery dni w Bydgoszczy odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Mateusz Borkowski brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2015 roku, podopieczny Stanisława Jaszczaka reprezentował Polskę na dystansie 800 metrów .
Drugiego dnia Mistrzostw, Mateusz bezproblemowo przeszedł eliminacje, zajmując w swojej serii drugie miejsce z wynikiem 1:47.69 tuż za zawodnikiem z Wielkiej Brytanii Danielem Rowdenem. Uzyskany przez Mateusza czas jest najlepszym rezultatem w tym sezonie.


Sam finał to już zupełnie inne bieganie o czym przekonał się na własnej skórze Mateusz. Po mocnym starcie zawodnicy przed wirażem chcieli zając dobre miejsce, przy krawędzi toru, minimalizując tym samym nadrabianie dystansu. W trakcie przepychanek które wytrąciły z rytmu również Mateusza, najbardziej ucierpiał hiszpański zawodnik Pablo Sanchez-Valladeres, który potknął się i przestał się liczyć w walce o medal.
Po 400 metrach zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego zajmował czwarte miejsce. Niestety na przedostatniej prostej, przed ostatnim wirażem Mateusz bieg przy wewnętrznej linii toru i został przyblokowany przez wyprzedzających go zawodników. Musiał poczekać aż wszyscy go miną i po zewnętrznej nadrabiać straconą pozycje. Ten błąd na pewno kosztował go sporo energii. Ostatecznie z siódmej pozycji udało mu się powrócić na 4 miejsce.

Z tytułu mistrzowskiego i złotego metalu cieszył się Andreas Kramer który linię mety przekroczył w czasie 1:48.15, Srebrem musiał zadowolić się Daniel Rowden który przegrał jedną setną (1:48.16), brązowy medal odebrał Marc Reuther 1:48.66, Mateusz po bardzo mocnej końcówce wbiegł na metę z czasem 1:48.92.