Mistrzostwa Polski U23 – 5 medali zawodników RKS.
8 lipca 2018
94. Mistrzostwa Polski – Kszczot mistrzem Polski na 1500m
28 lipca 2018

Kszczot, Rzeźniczak drudzy na świecie podczas Athletics World Cup

W miniony weekend podczas Athletics World Cup sympatycy lekkoatletyki ale co najważniejsze, zawodnicy Rudzkiego Klubu Sportowego mieli przedsmak nadchodzącego święta czyli 24 Mistrzostw Europy które odbędą się 7 sierpnia w Berlinie.

Adam Kszczot, Sylwester Bednarek oraz Mateusz Rzeźniczak rywalizowali z zawodnikami z najlepszych federacji na świecie w tym, ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią czy Jamajką.

Nasi zawodnicy są jeszcze w ciężkim treningu, co było widać najbardziej u Sylwestra Bednarka w skoku wzwyż. Jak to Sylwek powiedział - jeszcze nie odpalił 🚀 i konkurs skończył na 6 miejscu z wynikiem 218 centymetrów.

Bardzo dobrze spisał się Adam Kszczot, zajmując drugie miejsce po piorunującym finiszu a uległ tylko Claytonowi Murphy ze Stanów Zjednoczonych, Adam uzyskał czas 1:46.98.

Trzecim z zawodników, który wystąpił był Mateusz Rzeźniczak. Bardzo dobra dyspozycja na 400m pozwoliła mu na wejście w skład sztafety 4x400m. Zawodnik został wystawiony na 3 zmianie, swoje zadanie wykonał w 100%, chłodna głowa i dobra dyspozycja pozwoliła na to by Polska do końca biegu walczyła o podium. Polska sztafeta ostatecznie została sklasyfikowana na 2 pozycji.

Gratulujemy dobrego występu i zapraszamy już za tydzień do śledzenia naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski które odbędą się w Lublinie.