Mateusz Borkowski czwarty na Mistrzostwach Europy U23
17 lipca 2017
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZE
21 października 2017

Brązowy medal Mateusza Rzeźniczaka – Mistrzostwa Europy U20

We włoskim mieście Grosseto w dniach 20-23 Lipca odbywały się Mistrzostwa Europy do lat 20.
Polskę reprezentowało dwoje naszych zawodników. W skoku wzwyż Aleksandra Nowakowska zawodniczka trenera Lecha Krakowiaka, gdzie przy skokach równych jej rekordowi życiowemu walczyła o miejsce medalowe.
Drugim zawodnikiem z naszego klubu był Mateusz Rzeźniczak podopieczny trenera Dominika Kopcia, który po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 400 metrów otrzymał powołanie do sztafety 4x400m.

Mateusz w biegu eliminacyjnym wystąpił na pierwszej zmianie. Jego drużyna pewnie awansowała do finału z czasem 3:10.98, w składzie: Maciej Rzeźniczak, Maciej Hołub, Sebastian Jakubowski, Antoni Walicki.
W finale Mateusz również wystąpił na pierwszej zmianie a Polska drużyna zdobyła brązowy medal z czasem 3:09.32, ustępując złotej sztafecie z Włoch (3:08.68) i srebrnej z Francji (3:09.04). W biegu finałowym Polacy wystąpili w składzie: Maciej Rzeźniczak, Maciej Hołub, Sebastian Jakubowski, Tymoteusz Zimny.

W skoku wzwyż w rundzie eliminacyjnej startowały trzy Polki. W grupie A do finału zakwalifikowała się Patrycja Skoczylas. Aleksandra Nowakowska razem z Pauliną Borys skakały w grupie B.
Nasza zawodniczka awansowała do rundy finałowej pokonując w drugiej próbie wysokość kwalifikacyjną 180 centymetrów. Paulina Borys nie zaliczyła pierwszej wysokości 165 centymetrów.

W finale Aleksandra bezbłędnie pokonała pierwsze trzy wysokości 172, 176 oraz 179 centymetrów, kolejną 182 centymetry zrzuciła trzykrotnie. Konkurs zakończyła ex aequo na 7. miejscu razem z Niemką Mareike MAX. Druga z Polek została sklasyfikowana z tym samym wynikiem na 9. miejscu Zwyciężyła Czeszka Michaela HRUBÁ skacząc 193 centymetry.