Wyniki zawodów 12.10.2019″Lekkoatletyka dla dzieci”
12 października 2019
3. Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 02.02.2020
2 lutego 2020

Halowe mistrzostwa województwa łódzkiego

W minioną sobotę na hali Rudzkiego Klubu Sportowego odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U16, w których wzięło udział 22 naszych młodzików oraz I miting ŁOZLA, w którym wystartowało 31 zawodników RKS. 15 osób poprawiło swoje rekordy życiowe minimum w jednej konkurencji. Kilka osób wystartowało na zawodach lekkoatletycznych po raz pierwszy. Padło wiele wartościowych i obiecujących wyników.

W ramach HMWŁ U16 dwie osoby stanęły na najwyższym stopniu podium – podopieczni trenera Stanisława Jaszczaka, Maja Marcinkowska w biegu na 2000 m z wynikiem 7:25.88 oraz Aleksander Wirowski startujący na 600 m z rezultatem 1:33.08. Zaraz za podium w biegu na 600 m uplasowały się na 4 miejscu Liwia Olczak (1:53.59) oraz na 5 miejscu Martyna Kazuba (1:56.47).

Zawodniczki trenera Dominika Kopcia ustanawiając swoje rekordy życiowe wywalczyły 5 i 6 miejsce na dystansie 300 m – Maja Morawiec (47.82) oraz Alicja Mieczyńska (48.25), a w biegu na 60 m Amelia Jackowska dobrze zaprezentowała się już w eliminacjach kwalifikując się do finału, w którym zajęła 6 miejsce z wynikiem 8.64.

W skoku o tyczce podopieczna Adama Lisiaka – Maria Pogrebnaia uzyskała rezultat 2,54, który pozwolił jej zająć 5 lokatę.

Zanotowaliśmy łącznie około 600 osobostartów zawodników z 39 miast Polski i nie tylko, odwiedziła nas również jedna zawodniczka reprezentująca Turcję w skoku o tyczce.

Najciekawsze wyniki mitingu:

60 m Gąsior Adriana MLKS Echo Twardogóra 7.65

300 m Lemiesz Aneta KS Lemiesz Team Warszawa 41.45 PB

600 m Lemiesz Aneta KS Lemiesz Team Warszawa 1:33.86 – zawodniczka, która mimo kategorii masters startując na takim poziomie może rywalizować nawet o medale Mistrzostw Polski seniorów.

Skok o tyczce Parlak Demet Turcja 4.00

60 m Górny Mateusz BKL Bełchatów 6.90

Skok o tyczce Jerzy Mateusz CWZS Zawisza Bydgoszcz 5.61 – rekord hali RKS Łódź poprawiony aż o 11 cm.

Zawody ze względu na dużą liczbę startujących były długie, ale owocne. Gratulujemy wszystkich rekordów życiowych oraz pozostałych wartościowych wyników osiągniętych na hali Rudzkiego Klubu Sportowego. Do zobaczenia na II mitingu ŁOZLA, który odbędzie się 25 stycznia 2020.