3. Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 02.02.2020
2 lutego 2020
Wyniki Halowe Mistrzostwa Łodzi w lekkiej atletyce dla dzieci Łódź, 17.10.2020 r.
17 października 2020

Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce – Włocławek 2020

Cztery medale naszych lekkoatletów
w Mistrzostwach Polski Seniorów
Włocławek 2020
RKS Łódź, klasyfikacja medalowa 10 miejsce (medal zdobywało 38 klubów) i punktowa 10 miejsce (punkty zdobyło 108 klubów)

Włocławek gościł w dniach 28-30.09.2020 najlepszych polskich lekkoatletów. Nie zbrakło wśród nich również naszych, którzy – jak się okazało – w rywalizacji do najlepszych też należą.
Dzień pierwszy Mistrzostw to dobry bieg Mateusza Borkowskiego (podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka) – zdobywa brązowy medal na dystansie 1500 m!

Mateusz od samego początku biegł w czołówce i kontrolował sytuację. Zawodnicy mocno ruszyli na ostatnim okrążeniu i wtedy zaczęła się̨ prawdziwa walka. Wielkie gratulacje dla Mateusza, który już̇ po odebraniu medalu szybko udał się na odpoczynek, bo przed nim był jeszcze start na 800 m oraz w sztafecie 4x400m.
Dobry występ w eliminacjach zanotował Mateusz Rzeźniczak (podopieczny trenera Dominika Kopcia), awansujący z drugim wynikiem do finału na 400 m.
Nasi pozostali zawodnicy w pierwszym dniu dzielnie walczyli i choć nie wszyscy byli zadowoleni ze swojego startu zajęli lokaty w finałowej 8-ce i zdobyli punkty do klasyfikacji zespołowej mistrzostw:

Jędrzej Hasiura – 3000 m prz. miejsce 5
Aleksandra Nowakowska – skok wzwyż miejsce 6
Paulina Szablewska – trójskok miejsce 7
Weronika Kazimierczak – skok wzwyż miejsce 8

Dzień drugi i drugi medal! Mateusz Rzeźniczak w finale na 400 m wywalczył SREBRO 🥈!!! Przeciwnicy byli bardzo groźni, ale nasz zawodnik poradził sobie wyśmienicie. Mateusz rozpoczął mocno i pewnie, a końcówka była jeszcze lepsza i dopełniła sukcesu. Medal cieszy tym bardziej, że zawodnik oraz trener Dominik Kopeć nie spodziewali się aż tak wysokiej lokaty, ale trafiona forma w docelową imprezę̨ sezonu oraz charakter Mateusza okazały się̨ przepisem na sukces. Mateusz Borkowski oraz Jakub Szkudlarek, którzy bez problemu zakwalifikowali się̨ do finału na 800 m.

Dzień trzeci i złoty medal sztafety 4×400 m panów, ale wcześniej Mateusz Borkowski zdobył kolejny, indywidualny brązowy medal na 800 m, a Jakub Szkudlarek zajął 7 miejsce na tym biegu. Trudno opisać emocje, jakie towarzyszyły nam podczas biegu na 4×400 metrów. Na pierwszej zmianie Jakub Szkudlarek (w nogach już dwa biegi na 800 m) podaje pałeczkę Adamowi Kszczotowi, Adam po zejściu jest na 4 pozycji, w dobrym biegu zmniejsza stratę i podaje pałeczkę z trudnościami (inny zawodnik zabiega mu drogę) Mateuszowi Borkowskiemu, który ma za sobą bieg na 1500 m oraz 2 biegi na 800 m. Jednak po Mateuszu nie widać zmęczenia, rusza jak petarda, udaje mu się znacząco zmniejszyć stratę do czołowych zawodników. Ostatnia zmiana, przekazanie pałeczki do Mateusza Rzeźniczaka (ma już za sobą 2 biegi na 400 m), Mateusz rusza z 3 pozycji. Pomimo starty nie poddaje się i z każdym krokiem jest bliżej rywali. Po 200 m atakuje i przesuwa się na drugą pozycję. Ostatnie 100 m to pasjonująca pogoń za zawodnikiem AZS Lublin, Mateusz daje z siebie max i JEST ZŁOTO!!! Wielkie brawa, wielkie gratulacje dla trenerów Jaszczaka i Kopcia oraz każdego zawodnika!

Mistrzostwa zakończyli biegiem na 5000 m Jędrzej Hasiora oraz Jakub Czyżewski, który rezultatem 14:51.60 ustanawia rekord życiowy na tym dystansie.